İzmir Kupası Işıkkent tırmanma ile sona erdi

2018 İzmir Kupası’nda sezon 4 Kasım Pazar günü yapılan sprint tırmana yarışı ile son buldu. Işıkkent Sprint Tırmanma yarışı Aydın Otomobil Sporları Kulübü (AYOSK) tarafından Ege Asal Metal sponsorluğunda Bornova, Işıkkent’te yer alan 2500 metre uzunluğundaki toprak zeminli parkurda 2 çıkış üzerinden gerçekleştirildi. Uzun bir süre sonunda ilk kez geçen sene düzenlenen toprak tırmanma yarışında bu yılda müthiş bir rekabet yaşandı.

Kategori 1 de ilk çıkışta Mithat Diker, Kuvvet Erim’in 2 saniye önünde yer aldı. İkinci çıkışta adeta kanatlanan Mithat Diker 2.04,7 lik derecesi ile tüm sürücüler arasındaki en iyi zamanı elde ederek birinci oldu. Günün en hızlı ismi olan Mithat Diker 2018 İzmir Kupası’nda ikinci olurken, Aydın Millet Vekili olan aynı zamanda aktif sporcu olarak yarışlara katılan Kuvvet Erim’de bu yarışı ikinci sırada tamalayarak İzmir Kupası’nda Kategori 1 de üçüncü oldu. Bu yarış öncesi birinciliğini garantileyen Tolga Tezeken yarışa katılmadı.

İzmir’li genç yetenek Cem Doğrular Almanya da eğitim gördüğü için bu yarışta start alamamasına rağmen toplam 30 puanla 2018 İzmir Kupası’nı Kategori 2 de birinci olarak tamamladı. Kupada ilk kez start alan Alper Akgün her iki çıkışta kategorisinin en iyi zamanını elde ederek yarışda birinci oldu. Bu yarış öncesi kategori 2 de dördüncü sırada yer alan Leven Şapçılar günü ikinci olarak tamamladı ve kupada ikinci sıraya yükseldi. Otomobilindeki mekanik sorunlarla sıkıntı yaşayan Engin Berkan günü ve kupayı üçüncü olarak tamamladı.

Kategori 2 de dördüncü olan Merve Akyıldız Kadınlar Kategorisinin birincisi oldu. Uzun bir aradan sonra yeniden parkurlara dönen Muzaffer Doğrular gençlere şans tanımadı ve her iki çıkışıda birinci sırada tamamlayarak Kategori 3 de birinci oldu. Eren Durmaz ikinci olurken ilk kez start alan Şahin Kılıç ise üçüncü oldu. İzmir Kupasında bu kategoride Bahadır Sevinç birinci, Eren Durmaz ikinci ve Levent Ceylan üçüncü olarak sezonu noktaladı. Daha önceden Kategori 3 kupasını garantileyen Bahadır Sevinç Işıkkent Tırmanma da Kategori 4 de start aldı. Bahadır Sevinç ilk kez bir yarışa katılan rakiplerini geride bırakarak birinci olurken aynı zamanda günün en iyi ikinci zamanını elde etti. Duhan Alşan ikinci, Yasin Türkan üçüncü oldu. | 5 Kasım 2018 : 15.55

slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
slider image
{"pagination":"true","pagination_type":"bullets","autoplay":"true","autoplay_speed":"3000","direction":"horizontal","auto_stop":"true","speed":"300","animation":"slide","vertical_height":"","autoheight":"false","space_between":"0","loop":"true"}

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: