Goodwood Festivali İstanbul Park’ta! Dokun, duy, hisset

(Soldan sağa) Messe Frankurt Başkan Yardımcısı Michael Johannes, Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım ve Intercity İstanbulpark Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak gece açılışında ajans objektifine özel poz verdiler..

Türkiye’nin otomobil, motorlu araçlar ve motorsporları festivali Messe Frankfurt ve Intercity İstanbul Park tarafından organize edilecek ve Goodwood Corporation işbirliği ile gerçekleşecek olan “Festival of Motoring Istanbul”un lansmanı yapıldı. 2018 yılının üçüncü çeyreğinde yapılması planlanan festival ülkemizde bir ilk olma özelliğini taşıyor.

777 yıllık geçmişiyle dünyanın en eski resmi fuar organizatörü Messe Frankfurt, 25. yılını kutlayan Türkiye’nin en büyük filo kiralama şirketi Intercity dünyanın en güzel ve donanımlı pistlerinden Intercity Istanbul Park’ta güçlerini birleştiriyor. Konusunda dünyanın en eskisi ve en büyüğü olan Goodwood ‘Festival of Speed’in organizatörü de bu işbirliğine danışmanlık ve içerik olarak destek veriyor.

23 Kasım günü Intercity İstanbul Park’ta gerçekleşen lansman, sektörün öncü firmaları ve profesyonellerinin yanı sıra basın mensupları tarafından da yoğun ilgi ile takip edildi. Messe Frankfurt ve Intercity İstanbul Park tarafından organize edilen lansmanda Messe Frankfurt adına Başkan Yardımcısı Michael Johannes, İntercity İstanbul Park adına Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, Goodwood Corporation adına Proje Müdürü James Bebbington ve Messe Frankfurt İstanbul adına Genel Müdür Tayfun Yardım katıldı.

Büyük heyecan uyandıran toplantı Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın konuşması ile başladı. Ev sahibi İstanbul Park’ta bu büyük organizasyonu ağırlayacak olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Vural Ak, Türkiye ve bölge için bir ilk olacak bu dev projenin organizatörlerinden biri olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Festivalin içeriği hakkında detaylı bilgileri Messe Frankfurt İstanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım aktardı. Yardım konuşmasında; “Türkiye’de farklı ve ilkleri içeren bir organizasyon yapmanın heyecanı içindeyiz. Festival of Motoring aslında hislere hitap eden bir aile festivali. Görmek, duymak, dokunmak, hissetmek isteyen herkesi bu deneyimi yaşamak için festivalimize bekliyoruz” dedi.

2018 yılında ülkemizde bir ilk gerçekleşecek. 2018 yılında yapılması planlanan ‘Festival of Motoring’” tüm hislere hitap edecek:

GÖR – Her tür güncel ve klasik binek motorlu aracın yanı sıra, yarış teknelerinden, klasik traktörlere; havacılık gösterilerinden dünya rekoru denemelerine kadar geniş bir kapsamda düzenlenecek

DOKUN – Klasik fuar mantığının dışında, hemen tüm sergilenen ve gösteri yapan araçlar sergi alanlarında halka açık olarak sergilenecek

DUY – Sergilenen hemen tüm araçlar alternatif pistlerde, farklı etkinliklerde kullanılarak kulaklara da bir ziyafet yaşatılacak. Ayrıca farklı noktalarda konserler ve canlı müzik dinletileri ile yorulan kulaklar dinlendirilecek.

HİSSET – Test sürüşleri, yarış ve deneme pilotlarının yanında yolcu olarak turlar, sürüş okulları, go-kart, simülatör ve daha birçok sürpriz etkinlikle ziyaretçiler aksiyonun bizzat içinde olabilecek

TAT – Ülkemizin zengin mutfağından nadide örnekler ve dünya mutfaklarından seçme lezzetler de farklı cafe-restoran ve özel lounge alanlarında ziyaretçilerimizin beğenisine sunulacak. | 23.11.2017:18.05

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, İstanbul

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top